Presidenti Sejdiu ndriēoi Bredhin e Pavarėsisė

Shko poshtė

Super Presidenti Sejdiu ndriēoi Bredhin e Pavarėsisė

Mesazh nga GentleMan prej Sat Dec 12, 2009 8:23 pm
Nė Sheshin Skėnderbeu nė Prishtinė, presidenti Fatmir Sejdiu bėri ndriēimin e Bredhit tė Pavarėsisė, i cili ndriēohet ēdo vjet nga presidenti i vendit, nė kėtė shesh, nė shenjė tė nderimit tė festave tė fundvitit.

Me kėtė rast, presidenti Sejdiu tha se momenti i ndriēimit tė bredhit tė pavarėsisė e ka simbolikėn e dritės pėr tė gjithė.

Ai i vlerėsoi zhvillimet e shtetit tė Kosovės nė vitin qė po e lėmė pas, dhe tha se Kosova kėtė vit e ka pas njė vit jashtėzakonisht tė mirė tė zhvillimeve, vit nė tė cilin dinjitetshėm e ka dėshmuar qėndrueshmėrinė e saj si shtet, ecjen e saj tė suksesshme nė anėtarėsimin e saj nė mekanizmat ndėrkombėtar, nė Fondin Monetar Ndėrkombėtar dhe nė Bankėn Botėrore, nė zhvillimin e proceseve tė rėndėsishme demokratike, nė ofrimin dhe nė ecjen e vizionit tė qytetarėve tė Kosovės nė proceset e integrimeve, nė njė mbėshtetje tė fuqishme me njohjet nga 63 vende tė pavarėsisė sė Kosovės.

Gjithashtu, presidenti u shpreh se Kosova ka njė gjeneratė tė shkėlqyeshme tė tė rinjve tė cilėt do tė marrin pėrgjegjėsitė pėr tė udhėhequr procese tė mėdha pėr shtetin e Kosovės, andaj, vijoi presidenti Sejdiu, gėzimi i fėmijėve tanė ėshtė kthyer falė investimit tė madh nė luftėn pėr rezistencė, por edhe falė mbėshtetjes sė madhe nga miqtė e Kosovės nga Shtetet e Bashkuara dhe nga shumė vende tė botės demokratike.

Presidenti Sejdiu bėri thirrje tė punohet edhe mė shumė, qė gėzimi nė fytyrat e fėmijėve tė Kosovės tė mos zbehen asnjėherė, dhe qė zhvillimi i Kosovės tė ecė nė rrugėn e vet mė tė mirė

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Presidenti Sejdiu ndriēoi Bredhin e Pavarėsisė

Mesazh nga edi-viti prej Sat Dec 12, 2009 8:28 pm

po mir e paskan ndreq bravo ju qoft,,

_________________
Krejt pom presin mu per me fillu,
krejt jon munu po smujn mem rxu,
ju kom tregu qe mos me u mundu,
sum kan besu qe qysh jon rxu.


avatar
edi-viti
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 21950
Mosha : 26
Viti: : 01/08/1991
Vendbanimi: : Milano
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi