Zgjedhjet - progres nė konsolidimin e demokracisė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Zgjedhjet - progres nė konsolidimin e demokracisė

Mesazh nga GentleMan prej Tue Dec 15, 2009 5:16 pm

Nė njė kumtesė nė lidhje me raundin e dytė tė zgjedhjeve lokale
nė Kosovė, Presidenca e Bashkimit Evropian thotė se ka mirėpritur
zhvillimin e rregullt tė zgjedhjeve lokale me pjesėmarrjen e tė gjitha
komuniteteve.
Sipas saj, kjo shėnon progres tė rėndėsishėm
pėr konsolidimin e mėtejmė tė njė shoqėrie demokratike dhe shumė-etnike
nė pajtim me standardet evropiane.

Presidenca e BE-sė thotė se ka parasysh efektshmėrinė e Komisionit
Qendror tė Zgjedhjeve dhe shpreh besimin se KQZ do tė vazhdojė tė
hetojė tė metat pėr tė cilat ėshtė njoftuar. Ajo thotė se Komisioni
Zgjedhor i Ankesave dhe Parashtresave ka njė rol tė rėndėsishėm nė
shqyrtimin e ankesave nė pajtim me mekanizmat e vendosur.

Presidenca e Bashkimit Evropian vlerėson Rrjetin Evropian tė
Organizatave pėr Monitorim tė Zgjedhjeve (ENEMO) pėr vėzhgimin e
procesit zgjedhor nė Kosovė dhe merr parasysh vėrejtjet e kėtij rrjeti
qė kanė tė bėjnė me pėrmirėsime tė vogla dhe sfida tė ardhshme. /bbc

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 30
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi