Tadic nuk ka bėrė kėrkesė tek institucionet e Kosovės

Shko poshtė

Super Tadic nuk ka bėrė kėrkesė tek institucionet e Kosovės

Mesazh nga Binnd prej Tue Jan 05, 2010 10:08 am

Tadic nuk ka bėrė kėrkesė tek institucionet e Kosovės
Institucionet e Kosovės thonė se nuk kanė marrė ndonjė kėrkesė nga
presidenti i Serbisė, Boris Tadic, i cili thuhet se ka shprehur
dėshirėn pėr tė vizituar Kosovėn mė 7 janar, pėr nder tė Kėrshėndellave
Ortodokse.
Vetė Tadic ka thėnė se kėrkesėn ua ka dėrguar institucioneve
ndėrkombėtare nė Kosovė. Por, kėto tė fundit nuk janė prononcuar mbi
kėtė ēėshtje. Ndėrkohė, mediat serbe thonė se Tadic ka kėrkuar leje pėr
vizitėn tek autoritetet ndėrkombėtare, tė cilat, mė pas, kėrkesėn
thuhet se ua kanė pėrcjellė institucioneve kosovare.

Por, nė adresė tė institucioneve tė Kosovės nuk ka arritur njė kėrkesė
e tillė. Tė paktėn kėshtu thonė nė Ministrinė e Punėve tė Jashtme.
Zėdhėnėsja e MPJ-sė, Albana Beqiri, thotė se deri mė tash nuk kanė
marrė asnjė kėrkesė nga zyrtarėt serbė.

“Jo, sa ne jemi nė dijeni, nė Ministrinė e Punėve tė Jashtme nuk ka
arritur asnjė kėrkesė e tillė. MPJ nuk ėshtė nė dijeni pėr njė kėrkesė
tė tillė. Dhe, ajo qė mund tė them, ėshtė se, nė fund tė fundit, nuk
ėshtė praktikė qė ėshtė zbatuar nė MPJ - nuk kanė mbėrritur asnjėherė
kėrkesa te ne pėr vizata tė zyrtarėve serbė, kushdo qofshin ata”, thotė
Albana Beqiri.__________________
avatar
Binnd
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 4427
Mosha : 28
Viti: : 09/09/1989
Vendbanimi: : New Jersey,USA
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/11/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi