Kosova n BE e NATO si shtet i pavarur dhe sovran

Shko posht

Super Kosova n BE e NATO si shtet i pavarur dhe sovran

Mesazh nga GentleMan prej Thu Jan 07, 2010 10:58 pm

Xhavit Beqiri, zdhnsi i presidentit t Kosovs, ka thn se
presidenti serb Boris Tadic, gjat vizits s tij n Kosov, ka shkelur
kushtin pr t mos dhn deklarata politike, ashtu q ia ka kufizuar
vetes mundsit e ardhjes n Kosov.
Agjencia Beta
citon Beqirin t ket thn se Tadic sht vet fajtor q ia kufizon
vetes mundsit e ardhjes n Kosov. Deklarata e Tadicit se Serbia do
t hyj n Evrop s bashku me Kosovn, tregon se presidenti dhe
Beogradi zyrtar vazhdojn t ken qasje destruktive ndaj Kosovs, ka
shtuar Beqiri.
Edhe pse sht munduar q kt radh t jet m i prmbajtur, nuk
ka mundur t mos thot se Kosova sht pjes e Serbis, edhe pse shum
mir e di se ai mbrm ka qndruar n nj shtet tjetr, n Republikn e
Kosovs, q sht shtet i pavarur dhe sovran, sht shprehur Beqiri.
Zdhnsi i presidentit ka thn se qllimi i popullit dhe
institucioneve t Kosovs sht q sa m shpejt t integrohen n BE,
NATO dhe organizata tjera ndrkombtare, por jo me Serbin, por si
shtet i pavarur dhe sovran

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi