FSK dėrgon kontingjent shtesė nė Shqipėri

Shko poshtė

Super FSK dėrgon kontingjent shtesė nė Shqipėri

Mesazh nga GentleMan prej Mon Jan 11, 2010 9:55 am

Mbėshtetur nė kėrkesėn e Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, pėr
shtimin e trupave tė FSK-sė nė aksionin e kėrkim-shpėtimit, pas
situatės sė rėnduar nga vėrshimet nė veriun e Republikės sė Shqipėrisė;
drejtuesit e ministrisė sė FSK-sė ndėrmorėn masat e nevojshme pėr
shtimin e numrit tė pjesėtarėve tė FSK-sė nė kėtė aksion.
Kontingjenti
shtesė u nis sot nė orėt e hershme tė mėngjesit i pajisur me automjete
dhe pajime tjera tė nevojshme pėr kėtė mision, ku do ti bashkėngjitet
njėsisė qė atje po ndihmon qė nga 5 janari i kėtij viti.
Pas deklarimit tė NATO-s pėr arritjen e kapaciteteve tė para
operacionale, kjo ėshtė hera e parė qė FSK-ja merr pjesė nė njė mision
humanitar jashtė shtetit.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi