Fillojnė arrestimet pėr “rastin Bllaca”

Shko poshtė

Super Fillojnė arrestimet pėr “rastin Bllaca”

Mesazh nga GentleMan prej Tue Jan 12, 2010 11:30 pm

Policia e EULEX-it ka arrestuar tė martėn njė person tė dyshuar
pėr pjesėmarrje nė dy tentim vrasje – qė lidhen me rastin “Bllaca”.
Arrestimi ėshtė bėrė me urdhėr tė gjykatėsit tė EULEX-it.
I
arrestuari ėshtė Driton H., i cili akuzohet se ka marrė pjesė nė dy
tentim vrasje – njė nė nėntor tė vitit 1999 nė Prishtinė, dhe tjetra nė
qershor tė vitit 2000 nė Ferizaj, bėhet e ditur nė njė komunikatė tė
EULEX-it.
Driton H., ėshtė i arrestuari i dytė nė rastin Bllaca, pas
arrestimit tė Nazim Bllacės, i cili publikisht kishte dėshmuar pėr
vrasjet e pasluftės nė Kosovė.
Bllaca, nga fshati Ribar i Madh, ishte prezantuar para gazetarėve si
ish-punėtor i SHIK-ut, ndėrsa kishte pranuar se ėshtė autor i njė
vrasjeje dhe se ka marrė pjesė edhe nė 17 raste tė tjera qė nga
vrasjet, rrahjet dhe shantazhet qė kanė ndodhur pas luftės nė Kosovė.
Bllaca gjendet nė arrest shtėpiak prej 1 dhjetorit 2009. Ai akuzohet
pėr vrasje, tentim vrasje dhe krim tė organizuar – ndėrsa atij i ėshtė
vazhduar masa e arrestit shtėpiak edhe pėr dy muaj tė tjerė, me
kėrkesėn e prokurorit tė posaēėm.
Ish-drejtuesit e SHIK-ut kanė hedhur poshtė rrėfimin e Bllacės,
ndėrsa kanė deklaruar se ai nuk ka qenė asnjėherė pjesė e kėsaj
strukture tė sigurisė.
Hetimet pėr kėtė rast ėshtė duke i zhvilluar policia e EULEX-it, nėn
mbikėqyrjen e Zyrės sė Prokurorit tė Posaēėm, thuhet nė komunikatėn e
EULEX-it.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi