Tadic: Ēėshtja e Kosovės nuk ka marrė fund

Shko poshtė

Super Tadic: Ēėshtja e Kosovės nuk ka marrė fund

Mesazh nga GentleMan prej Tue Jan 12, 2010 11:32 pm

Presidenti serb, Boris Tadic, nė njė intervistė pėr
televizionin “Most”, nė Zveēan, ka deklaruar se Serbia kurrė dhe me
asnjė ēmim s’do ta njohė pavarėsinė e Kosovės, se do tė ndjekė politikė
aktive ndėrkombėtare duke u mbėshtetur nė negociata si instrument me tė
cilin mund tė arrihet zgjidhja e statusit tė ardhshėm tė Kosovės.
Kėtij
televizioni, sipas medieve tė Beogradit, ai i ka thėnė se “Serbia nuk e
ka pėr qėllim tė qeverisė me jetėn e shqiptarėve nė Kosovė dhe
pavarėsisht se ēfarė mendojnė institucionet e pėrkohshme kosovare, siē
i quajti ai, “kjo ēėshtje pėr Serbinė nuk ka pėrfunduar, meqė nė Kosovė
nuk janė vendosur standardet qė vlejnė pėr shtetet legjitime kur bėhet
fjalė pėr tė drejtat e njeriut, interesat e qytetarėve, sigurimin e
shtetit tė sė drejtės, ligjit dhe lėvizjes sė lirė”.
Tadic ka theksuar se pret negociata pas marrjes sė mendimit
kėshillėdhėnės tė Gjykatės Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė nė Hagė, duke i
mbetur besnik politikės paqėsore.
“Dėshirojmė tė ulemi me shqiptarėt rreth tavolinės sė bisedimeve dhe
tė gjejmė zgjidhje kompromise qė vetėkupton edhe Serbinė nė Kosovė dhe
jo vetėm interesat shqiptare”, ka thėnė Tadic, i cili ka shtuar se
Serbia dėshiron tė jetė pjesė e zgjidhjes nė Kosovė, dhe jo pjesė e
problemit, si dhe qė Kosova bashkė me Serbinė tė hyjnė nė Bashkimin
Evropian.
Ai nė vazhdim ka pėrmendur edhe mjetet e mėdha monetare qė Serbia po epka pėr Kosovėn

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Tadic: Ēėshtja e Kosovės nuk ka marrė fund

Mesazh nga Albi-Wolf prej Tue Jan 12, 2010 11:58 pm

maaaa qat tadiqin sdojna me lan me ardh
kuu ej qfar pisi edhe e kem lan me ardh edhe apet skom me njoft pavarsin...phhhiiiiiii
avatar
Albi-Wolf
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3142
Vendbanimi: : istogu city
Aktiviteti :
50 / 10050 / 100

Registration date : 08/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Tadic: Ēėshtja e Kosovės nuk ka marrė fund

Mesazh nga Lim-On prej Wed Jan 13, 2010 10:40 am

albi-wolf shkruajti:maaaa qat tadiqin sdojna me lan me ardh
kuu ej qfar pisi edhe e kem lan me ardh edhe apet skom me njoft pavarsin...phhhiiiiiii

Tadiqi o vlla ne Kosov hyn "si ne bashqe te Babes" e pozita jon e ul krytt pse nuk shkojn ne Lugin te presheves edhe politikant ton mei bo festat bashk me Shqiptaret ton andej kufirit

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Tadic: Ēėshtja e Kosovės nuk ka marrė fund

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi