VITIA-ndau 10 mije euro per zonat e permbytura ne Shqiperi

Shko poshtė

Super VITIA-ndau 10 mije euro per zonat e permbytura ne Shqiperi

Mesazh nga Baussi prej Wed Jan 13, 2010 1:24 am

Kryetari i komunės sė Vitisė , Nexhmedin Arifi si dhe 27 kėshilltarėt e ri tė Kuvendit Komunal tė dal nga zgjedhjet e fundit lokale, nė seancėn e sotme konstituive tė kuvendit komunal, kanė dhėnė betimin solemn pėr mandatin e ri katėr vjeēar. Gjithashtu, kryetari Arifi ka bėrė tė ditur se ka vendosur qė nga buxheti komunal tė ndajė njė shumė prej 10 mijė eurove, pėr zonat e prekura nga vėrshimet nė Shqipėri.
avatar
Baussi
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11009
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : MiLaNo*ViTi
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bes.top-forum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: VITIA-ndau 10 mije euro per zonat e permbytura ne Shqiperi

Mesazh nga Baussi prej Wed Jan 13, 2010 1:26 am

Kryetari i Vitisė, Nexhmedin Arifi, ka thėnė se nė zgjedhjet e fundit lokale ka fituar koncepti i PDK-sė pėr qeverisjen e ardhshme komunale, dhe ky koncept duhet tė pėrkrahet edhe nga kėshilltarėt e Kuvendit Komunal pėr tu jetėsuar. “Koncepti ynė pėr administratė nė shėrbim tė plot tė qytetarėve, tėrheqje tė investimeve dhe shėrbime tjera mė tė mira pėr qytetarė ėshtė koncept qė mund tė realizohet bashkėrisht me ju, pasi gjithė kėto angazhime janė pėr tė mirėn e qytetarėve”, ka thėnė kryetari Arifi. Ai ka theksuar se me ndihmėn e kėshilltarėve tė KK-sė, proceset e nisura para dy vitesh do ti avancoi edhe mė tutje. Kurse Hamit Fazliu, pėrfaqėsues i MAPL-sė, ka theksuar se Ministria e Administrimit tė Pushtetit Lokal , si gjithnjė do tė jetė e gatshme pėr mbėshtetje tė institucioneve komunale tė dala nga zgjedhjet, nė mėnyrė qė bashkėrisht ato tė punojnė pėr tė mirėn e qytetarėve. Seancėn konstituive tė KK-sė sė Vitisė e ka udhėhequr kėshilltarja mė e vjetėr Alije Bislimi. Nė seancėn konstituive tė KK-sė sė Vitisė, kryetari i komunės sė Vitisė, Nexhmedin Arifi, ka bėrė tė ditur se ka vendosur qė nga buxheti komunal tė ndajė njė shumė prej 10 mijė eurove, pėr zonat e prekura nga vėrshimet nė Shqipėri. “Duke parė gjendjen e rėndė nga pėrmbytjet e ujit, nė tė cilėn gjenden qytetarėt e disa zonave tė Shqipėrisė, kam vendosur qė nga buxheti i komunės tė ndajė 10 mijė euro pėr zonat e prekura nga kėto vėrshime”, ka thėnė Arifi.
avatar
Baussi
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11009
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : MiLaNo*ViTi
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bes.top-forum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: VITIA-ndau 10 mije euro per zonat e permbytura ne Shqiperi

Mesazh nga GentleMan prej Wed Jan 13, 2010 11:34 am

hallal i qoft..

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: VITIA-ndau 10 mije euro per zonat e permbytura ne Shqiperi

Mesazh nga Gonna prej Wed Jan 13, 2010 11:36 am

bravo i koft se gjynahit marun ishalla ju kalon kjo kriz sa ma shpejt ne shqipri

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: VITIA-ndau 10 mije euro per zonat e permbytura ne Shqiperi

Mesazh nga Zyma prej Wed Jan 13, 2010 11:36 am

bravo vitia

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: VITIA-ndau 10 mije euro per zonat e permbytura ne Shqiperi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi