“Qindra tė vdekur” nga tėrmeti nė Haiti

Shko poshtė

Super “Qindra tė vdekur” nga tėrmeti nė Haiti

Mesazh nga GentleMan prej Wed Jan 13, 2010 11:41 am

Rreth 9 orė pasi njė tėrmet i fuqishėm goditi Haitin ende nuk ėshtė i qartė numri i viktimave apo shkalla e dėmeve. Ekziston
frika se mijėra vetė mund tė kenė vdekur nėn gėrmadha tė ndėrtesave tė
rrėzuara nga tėrmeti qė ishte 7 ballė Rihter - me i fuqishmi qė ka
goditur ndonjė vend tė Karaibeve pėr mė shumė se 200 vjet.
Ka njoftime se mijėra njerėz nė kryeqytetin, Port-au-Prince, janė
mbledhur nė errėsirė duke kėnduar kėngė kishtare. Bashkėsia
ndėrkombėtare ka reaguar menjėherė ndaj tėrmetit.
SHBA thonė se do tė dėrgojnė njė ekip tė reagimit ndaj katastrofave,
si dhe ndihma materiale e pajisje shpėtimi. Sekretarja Amerikane e
Shtetit, Hillary Clinton i ofroi mbėshtetje Haitit.
Banka Ndėramerikane e Zhvillimit ka thėnė se do tė japė 200 milion
dollarė nė formė ndihmash emergjente pėr Haitin, i cili ishte duke u
rimėkėmbur pas uraganeve shkatėrrimtarė tė vitit 2008.
Franca thotė se do tė dėrgojė dy avionė me ekipe shpėtimi dhe ndihma humanitare.
Edhe Venezuela ka thėnė se do tė dėrgojė avionė me ushqime, medikamente dhe ujė tė pijshėm.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: “Qindra tė vdekur” nga tėrmeti nė Haiti

Mesazh nga Gonna prej Wed Jan 13, 2010 11:48 am

qkas po ndodh haj medet

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: “Qindra tė vdekur” nga tėrmeti nė Haiti

Mesazh nga GentleMan prej Wed Jan 13, 2010 11:57 am

shum kec cka ti bejm kshtu eka koha :S

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: “Qindra tė vdekur” nga tėrmeti nė Haiti

Mesazh nga Zyma prej Wed Jan 13, 2010 11:58 am

koha e kometes

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: “Qindra tė vdekur” nga tėrmeti nė Haiti

Mesazh nga ShEjToNkA prej Wed Jan 13, 2010 12:00 pm

njerzia vet jam duke e afru kjametin valla
avatar
ShEjToNkA
Drenusha
Edi Zemra ime
DrenushaEdi Zemra ime

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 3810
Vendbanimi: : Ne Doren E Zoti
Aktiviteti :
16 / 10016 / 100

Registration date : 18/12/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: “Qindra tė vdekur” nga tėrmeti nė Haiti

Mesazh nga edi-viti prej Wed Jan 13, 2010 12:03 pm

po valla mir e ki zemerrrr ashtu asht,,,

_________________
Krejt pom presin mu per me fillu,
krejt jon munu po smujn mem rxu,
ju kom tregu qe mos me u mundu,
sum kan besu qe qysh jon rxu.


avatar
edi-viti
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 21950
Mosha : 26
Viti: : 01/08/1991
Vendbanimi: : Milano
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: “Qindra tė vdekur” nga tėrmeti nė Haiti

Mesazh nga Gonna prej Wed Jan 13, 2010 12:34 pm

valla bash njerzia se jon tranu krejt

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: “Qindra tė vdekur” nga tėrmeti nė Haiti

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi