Shqipėri: Ndalojnė reshjet, pėrmirėsohet gjendja

Shko poshtė

Super Shqipėri: Ndalojnė reshjet, pėrmirėsohet gjendja

Mesazh nga GentleMan prej Fri Jan 15, 2010 11:10 am

Situata nė zonat e pėrmbytura nė Shqipėri ka vazhduar tė
pėrmirėsohet. Ndėrprerja e reshjeve ka ndikuar drejtpėrdrejt nė uljen e
sasisė sė tokės nėn ujė.
Lagjet periferike tė Shkodrės, tė pėrmbytura nga fryrja e ujėrave tė Drinit dhe Bunės, tashmė nuk janė mė nėn pushtetin e ujit.
Nė pėrmirėsimin e gjendjes nė kėto zona ka ndihmuar dhe pėrdorimi i
pompave thithėse nga ekspertėt e ardhur nga Kosova dhe Maqedonia.
Ka rėnė me mbi 2000 ha sipėrfaqja e tokės sė pėrmbytur dhe ėshtė ulur me rreth 500 numri i shtėpive e banesave tė pėrmbytura.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi