11 vjet nga masakra e Reakut

Shko posht

Super 11 vjet nga masakra e Reakut

Mesazh nga GentleMan prej Fri Jan 15, 2010 11:11 am

N fshatin Reak t komuns s Shtimes, sot shnohet 11 vjetori
i ngjarjeve t prgjakshme, kur forcat serbe patn vrar 45 civil
shqiptar.
Ish shefi i Misionit vzhgues t OSBE-s, ambasadori William Walker, kt ngjarje e pati cilsuar si "krim kundr njerzimit".
Masakra e Reakut njihet si nj nga ngjarjet kryesore q ka shnuar
kthes n diplomacin ndrkombtare n raport me Serbin dhe Kosovn,
duke i paraprir proceseve q uan deri tek fushata e bombardimeve t
NATO-s

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi