Kosova, njė histori suksesi

Shko poshtė

Super Kosova, njė histori suksesi

Mesazh nga GentleMan prej Fri Jan 15, 2010 11:11 am

Komandanti suprem i NATO-s, James Stavridis tha nė njė
intervistė nė studiot e Zėrit tė Amerikės se gjatė kėtij viti do tė
ketė pakėsime tė trupave tė NATO-s nė Kosovė. Admirali Stavridis e ka
vizituar disa herė Kosovėn nė postin e zyrtarit mė tė lartė tė
Aleancės.
Nė Kosovė, tha admirali Stavridis, kemi tė bėjmė
me njė histori suksesi. “Shpesh, kur jam i shqetėsuar pėr Afganistanin,
pėrpiqem tė kujtoj se nė vitet 1990 kur hidhnim vėshtrimin nė Ballkan,
dėgjonim shumė pesimizėm dhe dėshpėrim nėse ai do tė mund tė
shndėrrohej nė njė shoqėri paqėsore dhe bashkėpunimi. Mendoj se nė
shumė aspekte, Ballkani ėshtė njė histori suksesi nga mund tė mėsosh.
Pra, unė kam mendim pozitiv pėr atė qė po ndodh nė Kosovė”, tha ai.
Nė Kosovė, tha admirali Stavridis, ne kemi pasur 15 mijė trupa tė
NATO-s. ‘Vitin e kaluar, mora autorizimin nga Kėshilli i Atlantikut
Verior pėr ta ulur numrin nė 12 mijė dhe po e bėjmė kėtė. Shumė shpejt,
do tė shkojmė drejt shifrės 10 mijė dhe kėtė vit po shikojmė mundėsinė
pėr shkurtime tė tjera”.
Gjatė 6 muajve qė kam qenė komandant i NATO-s e kam vizituar Kosovėn
3 herė dhe pėrgjithėsisht mendoj se kjo ėshtė njė histori mjaft
pozitive, i tha Zėrit tė Amerikės Komandanti Suprem i NATO-s

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi