Bie numri i rasteve me gripin e derrit

Shko poshtė

Super Bie numri i rasteve me gripin e derrit

Mesazh nga GentleMan prej Fri Jan 15, 2010 11:13 am

Nė Kosovė ėshtė shėnuar rėnie e numrit tė pacientėve tė
infektuar me virusin A/H1N1, tė njohur si gripi i derrave. Por,
zyrtarėt e institucioneve shėndetėsore thonė se pritet njė valė
eventuale e kėtij gripi nė muajt e ardhshėm.
Dr.Shemsedin
Dreshaj, drejtor i Klinikės infektive nė kuadėr tė QKUK-sė nė
Prishtinė, thotė se numri i pacientėve qė janė duke u kuruar aktualisht
nė kėtė klinikė nga gripi i derrave, ėshtė i vogėl.
“Nė tre javėt e fundit evidentojmė njė rėnie progresive tė
pacientėve qė kėrkojnė ndihmė te ne, Aktualisht, nė rang tė Kosovės,
janė 6 pacientė tė hospitalizuar, tė cilėt gjendjen klinike e kanė
stabile, ndėrsa dyshohen se janė tė infektuar me influencėn A/H1N1, dhe
dy tė tjerė, tė cilėt janė nė gjendje tė rėndė klinike. Bėhet fjalė pėr
dy shtatzėna”, sqaron Dreshaj

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi