Pavarėsia tė “kalitet” para vendimit tė GJND-sė

Shko poshtė

Super Pavarėsia tė “kalitet” para vendimit tė GJND-sė

Mesazh nga BosSs prej Sun Jan 17, 2010 11:25 pm

Shtetet fqinje tė Serbisė po bėjnė veprimeve qė tregojnė se nė qarqet ndėrkombėtare konsiderohet se pavarėsia e Kosovės duhet tė ēohet deri nė fund, para vendimit tė Gjykatės Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė, vlerėson ish-ambasadori serb nė Francė, Predrag Simic.
Nė njė prononcim pėr agjencinė Beta, Simic ka thėnė se kėtė e dėshmon vendimi i Qeverisė sė Malit tė Zi pėr vendosjen e marrėdhėnieve diplomatike me Kosovėn, sikur edhe deklarata e sekretarit tė pėrgjithshėm tė OKB-sė, Ban Ki-moon, se Serbia dhe Kosova duhet ta lėnė mėnjanė statusin dhe t’i pėrkushtohen bashkėpunimit rajonal.

“Ėshtė evidente qė, Serbia po merr sinjale nga shumė burime - se duhet rrumbullakuar atė qė ka filluar mė 17 shkurt tė vitit 2008, duke mos e pritur vendimin e GJND-sė”, ka thėnė ai.
avatar
BosSs
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 415
Aktiviteti :
1 / 1001 / 100

Registration date : 25/12/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi