Thaēi: Serbia nuk do tė pyetet pėr veriun

Shko poshtė

Super Thaēi: Serbia nuk do tė pyetet pėr veriun

Mesazh nga BosSs prej Sun Jan 17, 2010 11:26 pm

Beogradi nuk do tė jetė partner dhe as nuk do tė pyetet sa i pėrket zbatimit tė strategjisė sė Qeverisė dhe mekanizmave ndėrkombėtarė pėr veriun e Kosovės- transmeton Radio Evropa e Lirė deklaratėn e kryeministrit tė Kosovės, Hashim Thaēi.
Reagimi i kryeministrit vjen pas deklaratave tė tė shtunės nga zyrtarė tė Beogradit se strategjia pėr veriun nuk mund tė implementohet pa qeverinė e Serbisė.

“Me Beogradin mund tė kemi bashkėpunim ndėrfqinjėsor, ndėrsa sa i pėrket strategjisė, ajo ėshtė e qeverisė sė Kosovės nė bashkėpunim me mekanizmat ndėrkombėtarė”, citohet tė ketė thėnė Thaēi.

Kryeministri paralajmėroi sėrish ndarjen e njė fondi tė veēantė pėr veriun si pjesė e pėrkushtimeve pėr integrimin e kėsaj pjese nė kuadėr tė sistemit juridik e kushtetues tė Kosovės.
avatar
BosSs
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 415
Aktiviteti :
1 / 1001 / 100

Registration date : 25/12/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi