Nuk do t ket ndryshime radikale n Qeveri

Shko posht

Super Nuk do t ket ndryshime radikale n Qeveri

Mesazh nga BosSs prej Sun Jan 17, 2010 11:26 pm

N Qeverin e Kosovs do t ket ndryshime t vogla, t cilat nuk do t krijojn vakum juridik dhe institucional. Kshtu u shpreh n nj intervist pr televizionin Alsat zv/kryeministri i Kosovs Hajredin Kui, duke shtuar se vendimin pr ndrrimin e ministrave do ta marr kryeministri Thai s bashku me partnerin e koalicionit, Lidhjen Demokratike t Kosovs.
Ka qen nj ide e cila sht kristalizuar tani m, por besoj q i mbett kryeministrit q s bashku me partnert e koalicionit ta merr vendimin e duhur n kohn e duhur dhe pr personat adekuat, por nuk do t ket ndonj lvizje radikale, apo ndonj lvizje q krijon vakum juridik institucional. Besoj se t gjitha do t shkojn n mnyr t natyrshme dhe t cilat do t japin nj efekt m t madh pr qeverisjen efektive m efikase dhe n dobi t qytetarve, tha Kui.

Kui tha se ende nuk sht diskutuar pr ministrat q do t largohen dhe as pr emrat e rinj t kabinetit qeveritar. T jem shum i sinqert q emra konkret t ministrave q do t shkojn dhe as t atyre q do t vijn, nuk sht diskutuar deri m tani. T gjitha pjest e bisedimeve kan qen nj pjes e procesit dhe tani ato q kan dal npr media jan pjes t spekulimeve t ideve q mund t japin njerzit pjes e s cils nuk dua t jem, vijoi ai.

Riformatimi i Qeveris, si sht quajtur nga kryeministri Thai, ka ardhur si rezultat i zgjedhjeve lokale dhe prplasjeve gjat fushats zgjedhore midis partnerve t koalicionit, PDK-s dhe LDK-s. Por sipas t gjitha gjasave, nuk do t kt riformatim t qeveris para rivotimit n Prizren e Lipjan dhe vendimit pr rivotim, ose jo n Gjilan
avatar
BosSs
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 415
Aktiviteti :
1 / 1001 / 100

Registration date : 25/12/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi