BE propozon thjeshtėsim tė procesit zgjedhor

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super BE propozon thjeshtėsim tė procesit zgjedhor

Mesazh nga **GrAnD** prej Thu Jan 21, 2010 5:34 pm

Ekspertėt e Bashkimit Evropian kanė rekomanduar thjeshtėsimin e procesit zgjedhor nė Kosovė, pėr ta shtuar transparencėn dhe besimin nė zgjedhjet.

Zyra ndėrlidhėse e Komisionit Evropian tha se rekomandimet sugjerojnė tė hiqen dispozitat tipike pėr mjedise tė sapo dala nga konflikti, siē ėshtė votimi me kusht.

Ekspertėt evropianė kanė konstatuar se duhet tė miratohet urgjentisht legjislacioni qė rregullon regjistrimin, funksionimin, financimin e partive dhe fushatės sė tyre.

Komisioni Evropian nxit institucionet e Kosovės dhe shoqėrinė civile tė hapė debat publik pėr mėsimet e nxjerra nga zgjedhjet komunale tė vitit 2009.
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi