Shteti i Kosovės, sot, shumė larg vizionit tė Rugovės

Shko poshtė

Super Shteti i Kosovės, sot, shumė larg vizionit tė Rugovės

Mesazh nga **GrAnD** prej Thu Jan 21, 2010 5:35 pm

Njė delegacion i lartė i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, i udhėhequr nga nėnkryetari i parė, Blerim Shala dhe sekretari i pėrgjithshėm i AAK-sė, Burim Ramadani dhe anėtarė tė tjerė tė Kryesisė sė AAK-sė, tė enjten, bėri homazhe te varri i ish-presidentit tė Kosovės, dr. Ibrahim Rugova, nė 4-vjetorin e vdekjes sė tij.

“Nė katėrvjetorin e largimit fizik prej nesh, tė presidentit tė Kosovės, dr. Ibrahim Rugova, ne, si shoqėri kosovare, si politikė e vendit, si shtet i Kosovės, e ndjejmė mė shumė se kurrė mungesėn e tij”, ka thėnė me kėtė rast Shala.

Nė 4-vjetorin e vdekjes, nėnkryetari i AAK-sė Shala e ka cilėsuar dr. Rugovėn si burrėshtetasin e parė tė Kosovės, duke thėnė se ”lėvizja pėr pavarėsinė e Kosovės, sė cilės i priu ai, e bėri Kosovėn vend tė lirė dhe shtet”.

“Shteti i Kosovės sot, megjithatė, ėshtė larg vizionit tė presidentit Rugova, qė Kosova tė bėhet anėtare e Paktit NATO dhe e Bashkimit Evropian. Tė gjithė ne duhet tė bėjmė shumė mė tepėr pėr sendėrtimin e kėtij vizioni. Vetėm nė kėtė mėnyrė do ta respektojmė si duhet trashėgiminė e tij”, ka deklaruar nėnkryetari i parė i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės.

Kryetari i AAK-sė, Ramush Haradinaj, nė mungesė tė tij, nė kėtė pėrvjetor, duke qenė jashtė vendit, nė njė vizitė tė aranzhuar mė herėt, ia ka pėrcjellė Familjes Rugova dhe bashkėmendimtarėve tė presidentit tė ndjerė Rugova, ndjenjėn e thellė tė respektit pėr punėn dhe angazhimin shumėvjeēar tė presidentit Rugova, nė tė mirė tė lirisė dhe pavarėsisė sė Kosovės, thuhet nė njė komunikatė tė kėsaj partie
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi