Nevojitet konsolidimi i procesit zgjedhor

Shko poshtė

Super Nevojitet konsolidimi i procesit zgjedhor

Mesazh nga **GrAnD** prej Thu Jan 21, 2010 5:36 pm

Zėvendėskryeministri Hajredin Kuēi ka pritur tė enjten nė takim pėrfaqėsuesit e BE-sė, Thomas Boserup dhe z. Nikolai Vulchanov, ekspertė pėr reformėn zgjedhore nė Kosovė, me tė cilėt ka diskutuar pėr tri fusha tė procesit zgjedhor qė nė tė ardhmen kanė nevojė tė reformohen.

E para ka tė bėjė me fushėn legjislative; me procesin e apelimit, si dhe ēėshtja e kompetencave tė Komisionit Qendror Zgjedhor, tė partive politike dhe tė individėve tė tjerė.

“Ne kemi njė pajtueshmėri qė kėto janė pengesa, nė tė cilat duhet tė punojė Qeveria e Kosovės bashkė me ekspertėt vendorė dhe ndėrkombėtarė. Kemi pajtueshmėri qė kjo reformė zgjedhore ka nevojė tė ketė njė ambient tė pėrshtatshėm edhe me subjektet e tjera politike nė Kosovė, dhe besoj qė ėshtė njė plan ambicioz nėse themi qė kėtė reformė do tė arrijmė ta bėjmė brenda kėtij viti”, ka thėnė Kuēi.

Thomas Boserup ka pohuar se Komisioni Evropian mbetet i pėrkushtuar pėr tė pėrkrahur institucionet e Kosovės nė konsolidimin e procesit zgjedhor
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi