Serbia e humbi Kosovėn shumė para pavarėsisė sė saj

Shko poshtė

Super Serbia e humbi Kosovėn shumė para pavarėsisė sė saj

Mesazh nga **GrAnD** prej Thu Jan 21, 2010 5:36 pm

Presidenti i porsazgjedhur i Kroacisė, Ivo Josipovic ka deklaruar se “rrota e historisė” nuk mund tė kthehet mbrapa dhe se Serbia e ka humbur Kosovėn shumė pėrpara pavarėsimit formal tė saj.

Duke komentuar deklaratėn e paraardhėsit tė tij Stipe Mesic, se nė rast tė referendumit pėr shkėputjen e Republikės Serbe tė Bosnjės, Kroacia do tė dėrgonte ushtrinė tė intervenojė, Josipovic ka thėnė se nuk dėshiron t’i komentojė “deklaratat joformale”, dhe ka theksuar se sa i pėrket atij, pėr zgjidhjen e problemeve nuk ekzistojnė opsione ushtarake por vetėm bisedime, marrėveshje dhe zgjidhje tė drejta.

Presidenti i ri kroat e ka vlerėsuar si “absolutisht pozitive” trajektoren e marrėdhėnieve Serbi-Kroaci, duke shtuar se politikanėt nė tė dy shtetet duhet tė rrezatojnė me mirėbesim dhe optimizėm.
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi