KS i OKB-sė debaton sot pėr Kosovėn

Shko poshtė

Super KS i OKB-sė debaton sot pėr Kosovėn

Mesazh nga Zyma prej Fri Jan 22, 2010 12:59 pm

Kėshilli i Sigurimit i OKB-sė debaton sot nė Nju York raportin
tremujor mbi zhvillimet nė Kosovė tė sekretarit tė Pėrgjithshėm Ban ki
Moon, nė tė cilin shefi organizatės botėrore bėn thirrje pėr njė
inkuadrim tė Kosovės nė bashkėpunim rajonal
.

Kryeministri i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi ka thėnė para
kabinetit qeveritar se institucionet e Kosovės do ta pėrcjellin me
vėmendje seancėn e Kėshillit tė Sigurimit tė Organizatės sė Kombeve tė
Bashkuara.Thaēi ka thėnė se nė kėtė mbledhje, do tė prezantohet
"progresi konsolidues, shtetformues dhe demokratizues i Republikės sė
Kosovės, i respektimit afirmativ tė minoritarėve dhe i suksesit".

Misioni i OKB-sė nė Kosovė thotė se do tė vazhdojė punėn e tij nė vend
mbi bazėn e Rezolutės 1244 dhe se vendimi pėr mbylljen e tij i takon
vetėm KS tė OKB-sė. Zėdhėnės i UNMIK-ut, Rasell Giki, i tha BBC-sė se
UNMIK-u po pėrcjell me vėmendje zhvillimet pėr veriun, posaēėrisht ato
rreth strategjisė sė institucioneve kosovare dhe atyre ndėrkombėtare.
Mirėpo ai tha se UNMIK-u nuk ėshtė njoftuar dhe as qė ėshtė pjesė e
strategjisė pėr veriun.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi