Skenderaj, digjet njė foshnje

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Skenderaj, digjet njė foshnje

Mesazh nga Zyma prej Sat Jan 23, 2010 11:52 am


(BESA-BESS.CH)-Njė fėmijė i moshės njėvjeēare i gjinisė femėrore, ka humbur jetėn si
pasojė shpėrthimit tė zjarrit nė shtėpinė e familjes Hajdari nė
Kllodernicė tė Skenderajt.

Rasti tragjik ka ndodhur sot rreth orės 12:45 minuta, ka bėrė tė ditur policia.

Nė vendngjarje, pėrveē policisė, kanė reaguar edhe njėsitė e
zjarrfikėsve, tė cilėt kanė lokalizuar zgjerimin e zjarrit, ndėrsa
ėshtė konfirmuar se njė foshnje ėshtė gjetur pa shenja jete brenda
shtėpisė.

Ekspertė tė pavarur pėr pėrcaktimin e shkaktarit tė zjarrit kanė dalė
nė vendngjarje gjithashtu dhe siē raporton policia pritet qė
ekzaminimin e vendit tė ngjarjes nė kėrkim tė shkaktarit tė zjarrit ta
kryejė edhe njė njėsi e specializuar nga KEK-u nė Prishtinė.

Trupi i pajetė e foshnjės, me autorizim tė prokurorit publik ėshtė
dėrguar nė Institutin e Mjekėsisė Ligjore nė Prishtinė pėr autopsi.
Ende nuk dihet pėr shkaktarin e zjarrit, ndėrsa autoritetet e
Skenderajt kanė intervenuar pėr tė strehuar familjen Hajdari, e cila ka
mbetur e pastrehė.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi