Nis aventura e re e “Big Brother”

Shko poshtë

Super Nis aventura e re e “Big Brother”

Mesazh nga Zyma prej Sat Jan 23, 2010 12:11 pm

“Big Brother” rikthehet per te
sjelle nepermjet ekranit, aventurat e banoreve te rinj te shtepise se
tij, ne shtepite e shqiptareve, kudo qe ndodhen.


Nga
e shtuna, pjesemarresit e ketij edicioni te trete, do te nisin lojen ne
bashkejetesen e vezhguar 24 ore ne 24 nga telekamerat.

Loja,
qe do t’i mundesoje fituesit cmimin prej 10 milione lekesh te reja.
Kete vit aplikuesit per te marre pjese ne “Big Brother” kane qene mbi 7
mije persona.

Ndryshe nga vitet e tjera kerkesat jane bere
nepermjet internetit, cka i ka mundesuar stafit perzgjedhes te
komunikojne me kandidatet shqiptare jo vetem ne vendin tone, por edhe
ne Europe e Amerike.

Producenti dhe autori i ketij programi
Rezart Aga, ka siguruar per karakteret e vecanta te konkurrenteve, por
edhe per surprizat e shumta, qe do te shoqerojne te gjithe lojen.

Per me shume rrefen Arbana Osmani, prezantuese e nates se spektaklit.

“‘Big
Brother’ edhe kete here do te kete njerez te zakonshem te cilet do te
percjellin edhe njehere realitetin shqiptar. ‘Big Brother’ do t’i vere
ne prova te veshtira dite pas dite. ‘Big Brother’ kete vit eshte nje
befasi e madhe per te gjithe ne”, eshte shprehur Osmani.

“Big
Brother” do te shfaqet ne ekranin e TCH me nje permbledhje ditore, nga
e hena ne te premte, ora 18:05, per te kaluar te shtunen ne 17:40.

E shtuna do te permbaje edhe mbremjen e spektaklit, qe do te nise ne 20:45.

Nga
31 janari do te nise “Fans Club”, programi i drejtuar nga Eno Popi, qe
do te mbledhe bashke per te diskutuar fansat e Big Brotherit,
personazhet e tij dhe te gjithe gazetaret, qe do te shkruajne per kete
format televiziv.

Per ata, qe deshirojne te mos humbin asnje
moment te jetes se konkurrenteve, “Digitalb” do te transmetoje
aventuren per 24 ore, nga minuti i pare deri ne te fundit brenda
shtepise.

Java e pare do te jete falas per te gjithe ata, qe jane te pajisur me nje dekoder “Digitalb” edhe nese nuk e kane abonimin.

Nga 31 janari, i gjithe programi do te mund te ndiqet duke paguar vetem 800 leke, nepermjet kartes “Gold”.

C’do te ndodhe me jetet e banoreve te nje shtepie, qe nuk njihen me njeri-tjetrin?

Cfare taktikash do te ndjekin per te fituar cmimin e madh?

Mjafton shtypja e tastit te telekomandes dhe per gjtihcka tjeter do te mendoje syri vezhgues i “Big Brother”!

_________________
Ndonjëherë të mungon aq shumë dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ëndrrat vetëm për ta përqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Super Re: Nis aventura e re e “Big Brother”

Mesazh nga Gonna prej Sat Jan 23, 2010 4:18 pm

A shum mir qe po ja nis bigbrother albania shum kom qef me kqyr jon te pepar

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi