Berisha: Skafet, sa tė jem unė, asnjė shpresė pėr heqjen e Moratoriumit pėr skafet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Berisha: Skafet, sa tė jem unė, asnjė shpresė pėr heqjen e Moratoriumit pėr skafet

Mesazh nga Zyma prej Mon Jan 25, 2010 4:22 pm

– Kryeministri, Sali
Berisha ka deklaruar sot se heqja e Moratoriumit pėr skafet ėshtė e pashpresė pėr
sa kohė qė qeveria e tij tė jetė nė pushtet.
Kėtė deklarata, Berisha e ka bėrė gjatė mbledhjes
sė sotme tė Komitetit Ndėrministror pėr Liberalizimin e Vizave, ku u shqyrtua
pėrmbushja e detyrimeve tė mbetura nga udhėrrėfyesi pėr liberalizimin e vizave.Nė fjalėn e tij, Kryeministri Berisha u shpreh
se procesi i heqjes sė vizave pėrbėn njė tėrėsi detyrimesh pėr qeverinė dhe
autoritetet shqiptare, detyrime kėto qė po pėrmbushen me vendosmėrinė mė tė
lartė.


Kryeministri theksoi hyrjen sė shpejti nė fuqi
tė Moratoriumit pėr skafet, heqja e tė cilit ėshtė e pashpresė pėr sa kohė kjo
mazhorancė tė jetė nė pushtet, si dhe pėr hyrjen e shpejtė nė fuqi tė
ligjit kundėr krimit tė organizuar, i cili shėnon njė kapitull tė ri nė luftėn
kundėr krimit tė organizuar dhe krimit ekonomik.


“Me kėtė ligj, mafia, e cila gjatė kėtyre
viteve ėshtė fuqizuar nė prona, duhet tė humbasė ēdo lloj pushteti ekonomik”
tha Berisha.


Kryeministri Berisha kėrkoi nga ministria e
Brendshme tė shohė mundėsitė, tė hyjė nė tratativa me kompaninė e prodhimit tė
pasaportave qė nė disa zona, ku pėrqendrimi i popullsisė ėshtė mė i madh, tė
mund tė hapen zyra tė reja.


Kreu i qeverisė njoftoi se gjatė javėve qė
vijnė do tė ketė dy inspektime nga Komisioni Evropian lidhur me pėrmbushjen e
detyrimeve dhe se duhet qė tė avancohet ēdo detyrim qė rrjedh nga udhėrrėfyesi.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi