Kosovė, SHBA-tė mbėshtesin planin pėr integrimin e veriut

Shko poshtė

Super Kosovė, SHBA-tė mbėshtesin planin pėr integrimin e veriut

Mesazh nga Baussi prej Tue Jan 26, 2010 8:57 pm
Ambasadori i Shteteve tė Bashkuara nė Kosovė, Christopher Dell, ka thėnė se SHBA mbėshtet planin e Zyrės Ndėrkombėtare Civile dhe tė Qeverisė sė Kosovės pėr shtrirjen e autoritetit edhe nė veri tė vendit.
“Ne mbėshtesim plotėsisht planin e ICO-sė dhe Qeverisė pėr tė punuar me njė intensitet tė shtuar pėr kthimin e veriut tė Kosovės nė sistemin e kėtij shteti - me fokus tė veēantė te sundimi i ligjit. Ne e dimė se qytetarėt qė jetojnė nė veri tė Ibrit janė tė frustruar dhe tė dekurajuar pėr shkak se kanė jetuar nėn ndikimin e strukturave kriminale pėr 10 vitet e fundit".
Strukturat e krimit tė organizuar nė veriun e vendit, siē tha Dell, janė plotėsisht tė ndėrlidhura me strukturat paralele. “Strukturat kriminale dhe tė ashtuquajturat struktura paralele kanė njė gjė tė pėrbashkėt, e kjo ėshtė jolegaliteti”, tha Dell pas takimit me ministren e drejtėsisė, Nekibe Kelmendi.
avatar
Baussi
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11009
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : MiLaNo*ViTi
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bes.top-forum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi