Shqipėria pa votė nė Strasburg

Shko poshtė

Super Shqipėria pa votė nė Strasburg

Mesazh nga Baussi prej Tue Jan 26, 2010 8:59 pm
Kredencialet e delegacionit shqiptar nė Kėshillin e Evropės janė ngrirė deri tė enjten. Vendimi ėshtė marrė tė hėnėn nė ēelje tė punimeve tė sesionit tė dimrit, kur duhej tė miratohej dhe lista e vendeve anėtare nė kėtė Asamble.
Mėsohet se ka qenė grupi socialist i asamblesė qė ka kėrkuar njė gjė tė tillė duke e argumentuar si cenim tė rregullores sė Kėshillit tė Evropės mėnyrėn e pėrfaqėsimit tė Shqipėrisė.
Drejt Strasburgut udhėtuan njė ditė mė parė anėtarėt e delegacionit shqiptar, Iilir Rusmali, Lajla Pėrnaska dhe Shpėtim Idrizi, ndėrsa refuzoi tė shkonte Kastriot Islami.
Nė agjendėn e Asamblesė Parlamentare parashikohet qė situata nė Shqipėri tė jetė objekt debati kėtė tė enjte, bazuar nė dokumentin e dy reporterėve tė Strasburgut Lakso dhe Uillshajėr.
Cenimi i marrėdhėnieve mes Shqipėrisė dhe KE-sė ishte vėnė nė dukje dhe nė kėtė dokument.
Mėsohet se po tė enjten do tė debatohet dhe pėr vendimin e marrė kėtė tė hėnė pėr ngrirė kredencialet dhe tė drejtėn e votės delegacionit shqiptar.
avatar
Baussi
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11009
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : MiLaNo*ViTi
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bes.top-forum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi