OKB: Katastrofë humanitare në Shqipëri

Shko poshtë

Super OKB: Katastrofë humanitare në Shqipëri

Mesazh nga Baussi prej Tue Jan 26, 2010 9:00 pm
OKB e konsideron situaten si “katastrofe humanitare” ne veriperendim te Shqiperise.

Pergjegjesja e fondacionit te Kombeve te Bashkuara per Ndihmat, thote se shume vende po angazhohen ne nje operacion ndihme per te shmangur ate qe ajo e ka cilesuar si nje “cunami ne Europe”. Nga OKB jane te angazhuara ne terren disa organizata humanitare.

“Shqiperia eshte zhytur ne nje katastrofe te paprecedente humanitare. Sipas zyrtareve te OKB-se, per te parandaluar nje cunam ne Europe, qysh tani Kombet e Bashkuara dhe komuniteti nderkombetar ne bashkepunim me qeverine shqiptare, jane angazhuar ne nje sere aktivitetesh per te marre masa preventive. Prandaj per te penguar zgjerimin e kesaj katastrofe humanitare, aktualisht ne terren ndodhen 1200 eksperte shqiptare dhe nderkombetare”, thekson perfaqesuesja e OKB-se.

Nderkohe, emigrantet shqiptare ne Zvicer dhe vendet e tjera perendimore jane angazhuar per te derguar ndihma per te prekurit ne vendin tone
avatar
Baussi
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11009
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : MiLaNo*ViTi
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/05/2009

Shiko profilin e anëtarit http://www.besa-bes.top-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi