Klinika Interne e QKUK-sė, bėhet me ngrohje pėrmes energjisė diellore

Shko poshtė

Super Klinika Interne e QKUK-sė, bėhet me ngrohje pėrmes energjisė diellore

Mesazh nga Lim-On prej Thu Jan 28, 2010 1:31 pm
Prishtinė, 28 janar - Nė Klinikėn Interne
tė Qendrės Klinike Universitare tė Kosovės (QKUK) ka filluar implementimi i
projektit pėr ngrohjen e ujit pėrmes energjisė solare. Ky ėshtė njė projekt i
Ministrisė sė Energjetikės dhe Minierave i mbėshtetur edhe nga Ministria e
Shėndetėsisė.
Nė inaugurimin e kėtij projekti kanė marrė
pjesė ministri i Shėndetėsisė, Alush Gashi dhe ministrja e Energjetikės
dhe Minierave, Justina Shiroka-Pula, kreu i QKUK-sė Ali Sadria, drejtori i
Klinikės Interne Ahmet Brovina dhe pėrfaqėsues e punonjės tė Klinikave tė kėsaj
qendre e cila ėshtė qendra mė e madhe spitalore nė Kosovė.


“Sė pari do tė kemi ujė tė ngrohtė pėr 500
pacientė dhe gjithė personelin mjekėsor dhe e dyta, kemi kursim tė energjisė
elektrike ”, tha ministrja e Energjetikės dhe Minierave, Justina
Shiroka-Pula. Sipas ministres ky projekt ka qenė objektiv i MEM-it pėr
shėndetėsinė.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi