Jones: Kundėr ndarjes, pro integrimit tė Veriut

Shko poshtė

Super Jones: Kundėr ndarjes, pro integrimit tė Veriut

Mesazh nga Lim-On prej Thu Jan 28, 2010 1:32 pm


Prishtinė, 28 janar, – Kosova nuk ėshtė
njė rajon pėr tė cilin Shtetet e Bashkuara tė Amerikės do tė mbėshtesin ndarjen
apo ndonjė skenar tė jashtėzakonshėm ndaj tij. Njė fakt tė tillė e ka pohuar
gjatė njė interviste, zv/ndihmės sekretari amerikan i Shtetit, Stuart Jones.
Sipas tij, Shtetet e Bashkuara e kanė njohur pavarėsinė e Kosovės dhe janė tė
angazhuara nė integritetin e saj territorial.Mė tej, Jones ka vėnė nė dukje faktin se Shtetet
e Bashkuara mbėshtesin integrimin e veriut nė institucionet e Kosovės dhe janė
tė mendimit se ėshtė e rėndėsishme pėr Prishtinėn ta bėjė popullatėn serbe qė
jeton nė pjesėn veriore tė Kosovės tė ndihet pjesė e saj dhe tė investojė nė
prosperitetin e kėsaj republike tė re.Sipas zv/ndihmės-sekretarit amerikan tė
Shtetit, paraqitet gjithashtu nė interes tė Beogradit, qė tė punojė me njerėzit
qė jetojnė nė atė rajon tė gjejnė zgjidhje praktike pėr tė pėrmirėsuar standardin
e tyre pėr njė jetė mė tė begatė.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi