Topalli takon drejtorin e USAID: Do vijojmė ndihmat pėr banorėt e dėmtuar nė Shkodėr

Shko poshtė

Super Topalli takon drejtorin e USAID: Do vijojmė ndihmat pėr banorėt e dėmtuar nė Shkodėr

Mesazh nga Lim-On prej Thu Jan 28, 2010 7:08 pm

Tiranė, 28 janar – Kryetarja e Kuvendit,
Jozefina Topalli u takua sot me drejtin e ti tė USAID-it, nė Shqipėri, Xhozef
Uilljam i cili u shoqėrua nga Ambasadori amerikan, John Uithers.“Ėshtė e jashtėzakonshme ajo ēfarė Shqipėria
ka bėrė nė kaq pak vite demokraci.” tha sot, drejtori i ri i USAID-it nė
Shqipėri, Xhozef Uilljams gjatė takimit.Kryetarja e Kuvendit falėnderoi nė mėnyrė
tė veēantė pėr ndihmėn, qė USAID dhe Shtetet e Bashkuara dhanė pėr kapėrcimin e
situatės sė vėshtirė tė pėrmbytjeve nė fatkeqėsinė natyrore nė Shkodėr.Ulliams tha se vlerėson gjithēka qė
shteti shqiptar bėri nė kapėrcimin e emergjencės nė Shkodėr dhe siguroi se,
ndihma e USAID-it do tė vijojė deri nė rehabilitimin e plotė tė tė gjitha
komunave.Kryetarja e Kuvendit dhe Drejtori i USAID-it
biseduan edhe mbi ēėshtjet e edukimin dhe shėndetit tė vajzave dhe nėnave.Drejtori i USAID, Ulliams vlerėsoi angazhimet
e Kryetares sė Kuvendit nė luftėn kundėr dhunės nė familje dhe pėr luftėn ndaj
kancerit.Kryetarja e Kuvendit tha se lufta kundėr
dhunės nė familje dhe kundėr kancerit mbeten beteja prioritare tė saj, ndaj tha
ajo, do tė isha shumė e kėnaqur pėr tė bashkėpunuar me USAID-in pėr tė fituar
kėto beteja.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi