Kėshilli i Europės pritet qė tė miratojė sot draft-rezolutėn pėr Shqipėrinė

Shko poshtė

Super Kėshilli i Europės pritet qė tė miratojė sot draft-rezolutėn pėr Shqipėrinė

Mesazh nga Lim-On prej Thu Jan 28, 2010 7:09 pm


Strasburg, 28 janar, - Asambleja
Parlamentare e Kėshillit tė Europės pritet qė tė miratojė ditėn e sotme draft-rezolutėn
pėr Shqipėrinė.
I hartuar nga dy bashkėraportuesit Jako Lakso
dhe David Uilshire, mėsohet se brenda kėtij drafti pėrmbahet njė pasqyrim i
situatės politike aktuale nė vendin tonė, shoqėruar me rekomandimet pėrkatėse pėr
zgjidhjen e ngėrēit tė krijuar pas mosnjohjes sė rezultatit zgjedhor tė 28
qershorit dhe bojkotit parlamentar nga deputetėt socialistė.
Konkretisht, edhe nė deklarata tė hershme, Kėshilli
i Evropės kėrkon nga qeveria shqiptare dhe opozita e saj qė t’i japin fund
krizės politike nė vend si edhe tė ushtrojnė pėrgjegjėsitė e tyre pėr tė
thelluar reformat e mėdha nė vend.Njė thirrje e drejtpėrdrejtė i drejtohet opozitės
e cila duhet tė kthehet nė parlament dhe tė kontribuojė pėr ecurinė e reformave.Pak ditė mė parė, delegacioni shqiptar nė
Asamblenė Parlamentare tė Kėshillit tė Europės u pėrball me njė ngrirje tė
kredencialeve tė tij pėr shkak tė pėrbėrjes.Por ato u shkrinė menjėherė njė ditė mė pas,
duke siguruar nė kėtė mėnyrė ligjshmėrinė e votės sė palės shqiptare, e cila ėshtė
e pranishme prej 15 vitesh nė kėtė institucion tė lartė tė Bashkimit Evropian.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi