Rivotime n Prizren e Lipjan, kush garojn

Shko posht

Super Rivotime n Prizren e Lipjan, kush garojn

Mesazh nga Lim-On prej Sun Jan 31, 2010 11:43 am

Votime n Kosov

Prizren, 31 janar - N komunn
e Prizrenit
dhe Lipjanit, n orn shtat t mngjesit jan hapur qendrat e votimit,
ku do
t rivotohet pr t tretn her pr pushtetin lokal. Zdhnsi i
Komisionit Qendror t Zgjedhjeve, Fehmi Ajvazi, tha se n Prizren
jan hapur 60 qendra t votimit, kurse n Lipjan 26.
Ai, gjithashtu tha se
procesi i votimit po
zhvillohet pa probleme. T drejt vote n t dy komunat kan 185,933
votues. Procesin zgjedhor do ta vzhgojn 2,811 vzhgues vendor dhe
ndrkombtar.N Prizren garojn Ramadan Muja i Partis Demokratike t Kosovs, Hanefi
Muharremi i Lidhjes Demokratike t Kosovs.Ndrkaq, n garn pr Lipjanin garojn Shukri
Buja nga PDK-ja dhe Imri Ahmeti i LDK-s. Raundi i par i zgjedhjeve n nntor t vitit t kaluar i drgoi n balotazh
PDK-n dhe LDK-n. Rivotimi n komunn e Prizrenit dhe t Lipjanit erdhi pr shkak t, si sht
thn, disa parregullsive q ndodhn n dy raundet e kaluara t zgjedhjeve.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi