Fitues Muja dhe Buja

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Fitues Muja dhe Buja

Mesazh nga **GrAnD** prej Mon Feb 01, 2010 10:35 pm

Komisioni Qendror Zgjedhor, nė bazė tė rezultateve preliminare, ka konfirmuar tė hėnėn nė orėt e hershme tė mėngjesit fitoren e kandidatėve tė Partisė Demokratike tė Kosovės kundruall atyre tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės, nė zgjedhjet e pėrsėritura pėr kryetar komune, nė Prizren dhe nė Lipjan.

Kėshtu, sipas KQZ-sė, nė komunėn e Lipjanit kandidati i PDK-sė Shukri Buja ka fituar 53.7 % tė votave – ndėrkaq ai i LDK-sė Imri Ahmeti - 46.3%.

Edhe nė Prizren duket njė rezultat i ngjashėm, ku kandidati i PDK-sė Ramadan Muja ka fituar 53.2% tė votave, kundruall 46.8% tė votave sa ka fituar kandidati i LDK-sė pėr kryetar tė Prizrenit, Hanefi Muharremi.

Kryetarja e KQZ-sė, Nesrin Lushta, nė konferencėn pėr media potencoi se kėto janė vetėm rezultate preliminare, ku hyjnė vetėm votat e rregullta, dhe jo edhe ato me kusht, pėrmes postės dhe votat e personave me nevoja tė veēanta. Sidoqoftė, as ato vota nuk duket se do tė mund tė ndikojnė nė pėrmbysjen e kėtij rezultati, pos nėse do tė ketė ankesa qė do tė mund tė kontestonin rezultatin.

Edhe koalicionin e OJQ-ve “Demokracia nė Veprim”, ka publikuar rezultatet paraprake tė zgjedhjeve nė dy komunat nė tė cilat u rivotua tė dielėn - nė Prizren dhe nė Lipjan. Sipas kėtij koalicioni, nė tė dyja komunat prijnė kandidatėt e Partisė Demokratike tė Kosovės, parti e cila tashmė ka shpallur fitoren nė kėto dy komuna.
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi