Pacolli: Fitorja e PDK-s, merit edhe e AKR-s

Shko posht

Super Pacolli: Fitorja e PDK-s, merit edhe e AKR-s

Mesazh nga **GrAnD** prej Mon Feb 01, 2010 10:36 pm

Partia Demokratike e Kosovs nuk do t fitonte n dy komuna, po mos ti ndihmonte partia ime, Aleanca Kosova e Re, ka thn kryetari i ksaj partie, Behgjet Pacolli.

Gjat nj bisede pr gazetn Zri, disa or pasi Partia Demokratike e Kosovs e ka shpallur fitoren n dy komuna, dhe pasi sht pohuar e njjtat gj nga koalicioni i OJQ-ve Demokracia n veprim, Pacolli nuk ka mohuar se PDK tashm ka hyr borxh.

Me kt fitore u dshmua se elektorati i AKR-s sht i paluhatshm. Fitorja e PDK-s n kto dy komuna sht s pari merit e PDK-s por edhe e antarve tjer prkrahs duke prfshir edhe AKR-n, ka thn Pacolli.

Fitorja e PDK-s n kto dy komuna, sipas Pacollit, dshmon m s miri se AKR-ja nuk ka gabuar q sht bashkuar n kt raund me PDK-n, si parti m e madhe n vend, ndrsa sht shprehur i bindur se partia e tij edhe ksaj radhe ka dshmuar se sht parti e Kosovs dhe jo parti rajonale
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi