Rusia kundėr integrimit tė veriut tė Kosovės

Shko poshtė

Super Rusia kundėr integrimit tė veriut tė Kosovės

Mesazh nga **GrAnD** prej Mon Feb 01, 2010 10:36 pm

Ambasadori i Rusisė nė Beograd, Alexander Konuzin ka kundėrshtuar planet pėr integrimin e veriut tė Kosovės, dhe ka tėrhequr vėrejtjen se kėto plane “nuk kanė bazė ligjore”.

Konuzin ka rikujtuar se kjo temė kohė mė parė ėshtė diskutuar nė Kėshillin e Sigurimit tė Kombeve tė bashkuara, dhe ka potencuar qėndrimin rus se, “Rezoluta 1244 ėshtė bazė pėr procesin negociator, pėr statusin e ardhshėm tė Kosovės”.

Kėto plane pėr integrimin e veriut tė Kosovės, sipas Konuzinit, janė hartuar jashtė bashkėsisė ndėrkombėtare dhe nuk kanė marrė pėlqimin e askujt – dhe pėr kėtė shkak, siē tha ai, Rusia i konsideron ato tė papranueshme dhe “do t’i injorojė nė tėrėsi”.

I pyetur nėse i gjithė ky tregim pėr integrimin e veriut tė Kosovės dhe kundėrshtimin e Beogradit, janė hyrje pėr ndarjen e Kosovės, Konuzin ka thėnė se kjo temė nuk ėshtė risi dhe se ajo ėshtė diskutuar nė qarqet akademike dhe ato tė ekspertėve, mirėpo sipas tij, “kjo temė nuk ėshtė aktuale”.

Pėrkundrazi, sipas tij, duhet bėrė pėrpjekje maksimale qė tė arrihet zgjidhja pėr statusin e Kosovės, qė do tė ishte e pranueshme pėr popullatėn serbe dhe atė joserbe.
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi