Tė gjitha rrugėt janė tė kalueshme

Shko poshtė

Super Tė gjitha rrugėt janė tė kalueshme

Mesazh nga **GrAnD** prej Mon Feb 01, 2010 10:38 pm

Tė gjitha rrugėt nė tė gjithė vendin janė tė kalueshme, duke i pėrfshirė edhe tė gjitha vendkalimet kufitare. Mirėpo gjatė natės dhe nė orėt e hershme tė mėngjesit trafiku ėshtė zhvilluar me vėshtirėsi pėr shkak tė tė reshurave tė borės dhe ngricave.

Zėdhėnėsi i policisė sė Kosovės Baki Kelani tha se tė gjitha rrugėt rajonale janė tė kalueshme, por reshjet e borės dhe temperaturat e ulėta kanė vėshtirėsuar qarkullimin nė trafik.

Ndėrsa ai tėrhoqi vėrejtjen pėr shtimin e kujdesit tė ngasėsve tė automjeteve, sidomos automjeteve tė rėnda, nė rrugėt rajonale, Prishtinė- Prizren dhe nė vendkalimin kufitar Kullė-Rozhajė.

Kelani, pėrsėritė thirrjen pėr ngasėsit qė tė iu pėrshtaten kushteve tė rrugės dhe tė mos dalin pa pajisje tė nevojshme dimėrore.

Ndėrkaq zėdhėnėsi i MTI Xhevdet Pozhari tha se MTI ka kontraktuar 10 kompani pėr mirėmbajtjen e rrugėve.

Sipas Institutit Hiderometeorologjik tė Kosovės mot i ngjashėm do tė mbajė edhe nė ditėt nė vijim. Drejtori Sylė Tahirsylaj tha se pėrveē reshjeve tė borės nė ditėt nė vijim do tė ketė edhe intervale me diell, por temperaturat do tė zbresin deri nė minus 13 gradė celsius.

Si pasojė e reshjeve tė borės dhe ngricave gjatė 24 orėve tė fundit janė shėnuar disa aksidente, ku tre persona janė lėnduar, ndėrsa nė 23 aksidente, janė shkaktuar vetėm dėme materiale.
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi