PDK falėnderon qytetarėt e Prizrenit dhe Lipjanit

Shko poshtė

Super PDK falėnderon qytetarėt e Prizrenit dhe Lipjanit

Mesazh nga **GrAnD** prej Mon Feb 01, 2010 10:39 pm

Zyrtarė tė lartė tė Partisė Demokratike tė Kosovės, tė hėnėn kanė falėnderuar qytetarėt e komunės sė Prizrenit dhe Lipjanit, pėr besimin qė ju kanė dhėnė kandidatėve tė tyre, tė cilėt pėr njė mandat do tė drejtojnė dy komunat nė fjalė.

Zėdhėnėsi i kėsaj partie, Blerand Stavileci, ka pohuar se fitorja e PDK-sė ėshtė vazhdimėsi e referendumit pėr qeverisje tė mirė, qė sipas tij, ėshtė duke e bėrė Partia Demokratike e Kosovės. Sipas tij, fitorja bindėse dhe e thellė e PDK-sė pėr tė treten herė radhazi brenda dy muajsh i ka “rėnė vulė” faktit se Partia Demokratike e Kosovės ėshtė partia numėr njė nė vend.

Me gjithė insistimin e vazhdueshėm tė gazetarėve pėr tė marrė informata mė tepėr rreth mbledhjeve tė PDK-sė, dhe diskutimeve pėr procesin e riformatizimit tė qeverisė, Stavileci nuk ka treguar vullnet pėr tė dhėnė detaje, duke pohuar se pėr gjithēka vendos kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi