KDI: Procesi i rivotimit i ka pėrmbushur standardet

Shko poshtė

Super KDI: Procesi i rivotimit i ka pėrmbushur standardet

Mesazh nga **GrAnD** prej Mon Feb 01, 2010 10:39 pm

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia nė veprim”, ka vlerėsuar se procesi i pėrgjithshėm i rivotimit nė Prizren dhe Lipjan i ka pėrmbushur kėnaqshėm standardet pėr zgjedhjet tė lira dhe tė drejta, pėrkundėr disa parregullsive qė janė vejtur.

Ndėr parregullsitė kryesore qė kanė hasur vėzhguesit e Demokracisė nė Veprim kanė qenė votimet familjare, prezenca e vazhdueshme e personave tė paautorizuar nėpėr vendvotime, asistimi i votuesve nga ana e vėzhgueseve tė partive politike, keqpėrdorimi i pozitės sė menaxherėve tė qendrave tė votimit, votimet e hapura dhe fotografimi i votave nga shoqėruesit e votuesve.

Besnik Ramadanaj, nga "Demokracia nė veprim", ka vlerėsuar tė hėnėn se procesi i pėrgjithshėm i rivotimit nė kėto dy komuna i ka pėrmbushur kėnaqshėm.

Ndėrsa sa i pėrket komunės sė Gjilanin, Ramadanaj ka thėnė se duhet qė tė bėhet njė zgjedhje sa mė e shpejt, qė edhe nė kėtė komunė qytetarėt tė kenė njė qeverisje legjitime
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi