Rasmussen sinjalizon shkurtime tjera t KFOR-it

Shko posht

Super Rasmussen sinjalizon shkurtime tjera t KFOR-it

Mesazh nga **GrAnD** prej Mon Feb 01, 2010 10:40 pm

Sekretari i prgjithshm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, ka deklaruar se Aleanca Veriatlantike do t mbshtet t gjith hapat q forcojn paqen dhe stabilitetin n Kosov, duke prfshir edhe integrimin e t gjitha komuniteteve n shoqrin kosovare.

Gjat nj takimi me gazetart n Bruksel, Rasmussen ka sinjalizuar mundsin e reduktimeve t mtejme t KFOR-it, varsisht nga zhvillimet n planin e siguris dhe ka shtuar se n takimin e Stambollit q mbahet t enjten dhe t premten, pos pr Afganistanin dhe temave tjera, do t bisedohet edhe pr Kosovn.
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi