Presidenti Sejdiu udhėtoi pėr vizitė zyrtare nė Turqi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Presidenti Sejdiu udhėtoi pėr vizitė zyrtare nė Turqi

Mesazh nga **GrAnD** prej Mon Feb 01, 2010 10:40 pm

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu ka udhėtuar tė hėnėn pėr vizitė zyrtare dyditore nė Republikėn e Turqisė, me ftesėn e presidentit turk, Abdullah Gul.

Pėrveē me presidentin Gul, presidenti Sejdiu do tė takohet edhe me kryeministrin e Turqisė, Recep Tayyip Erdogan, me kryetarin e Kuvendit tė Madh tė Turqisė, me ministrin e Jashtėm tė kėtij vendi dhe me zyrtarė tė tjerė tė lartė tė kėtij vendi.

Gjatė qėndrimit tė presidentit Sejdiu dhe delegacionit tė Republikės sė Kosovės qė ai drejton nė Ankara, do tė nėnshkruhet njė marrėveshje nė fushėn e bashkėpunimit ekonomik, si dhe do tė diskutohet pėr bashkėpunimin midis dy vendeve nė tė gjitha fushat.

Po gjatė qėndrimit nė Turqi, presidenti Sejdiu do tė mbajė edhe njė ligjėratė nė Qendrėn pėr Hulumtime tė Evropės Juglindore tė Universitetit tė Ankarasė.
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi