Berisha pret Haradinaj: Bashkėpunim politik

Shko poshtė

Super Berisha pret Haradinaj: Bashkėpunim politik

Mesazh nga Zyma prej Thu Feb 04, 2010 7:42 pm

TIRANE- Kryetari i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės
Ramush Haradinaj, dhe kryeministri i Shqipėrisė Sali Berisha, kanė
diskutuar nė Tiranė pėr zhvillimet politike nė rajon, dhe proceset
nėpėr tė cilat po kalojnė dy vendet nė rrugėn drejt integrimeve
evropiane.

Haradinaj e ka vlerėsuar lartė punėn dhe
pėrkushtimin e Qeverisė sė Shqipėrisė, dhe arritjet e shtetit shqiptar,
nė rrafshin e brendshėm dhe ndėrkombėtar.

Dy liderėt janė
shprehur pėr thellimin e bashkėpunimit midis dy vendeve dhe
intensifikimin e marrėdhėnieve midis dy subjekteve politike, nė pajtim
me memorandumin pėr bashkėpunim midis Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės
dhe Partisė Demokratike tė Shqipėrisė.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi