Pėrfundoi protesta e policėve

Shko poshtė

Super Pėrfundoi protesta e policėve

Mesazh nga GentleMan prej Fri Feb 05, 2010 12:10 pm

Zyrtarė tė policisė sė Kosovės thonė se ka pėrfunduar protesta
e njėsiteve speciale policore, tė cilėt me disa kėrkesa kishin
bojkotuar punėn dhe ishin mbledhur tė enjten nė Qendrėn e trajnimit nė
Kishnicė.
Zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės, Baki Kelani,
tha se sot gjithēka i ėshtė kthyer rutinės, pas arritjes sė
marrėveshjes ndėrmjet autoriteteve pėrgjegjėse dhe kėshillit tė
pėrfaqėsuesve tė njėsive tė specializuara tė policisė, pėr rishikimin e
ngritjes sė pagave.
“Ėshtė marrė vendim qė tė bėhet rishikimi pėr njė ngritje pagash.
Diku rreth 3,5 milionė do tė ketė shtesė pėr implementim tė pagave”,
njoftoi Kelani.
Moszbatimi i Ligjit pėr Policinė e Kosovės, mosarritja 100 % e
pagave bazė dhe mosndryshimi i kontratave tė punės nga ato tė
pėrkohshme nė tė pėrhershme, ishin vėrejtjet kryesore tė mė shumė se
katėrmbėdhjetė njėsive speciale tė Policisė sė Kosovės.
Pėrfaqėsues tė kėshillit tė njėsive tė specializuara tė policisė nuk
janė prononcuar nė lidhje me zhvillimet e fundit pėr kėtė ēėshtje.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi