Vujanovic nuk dekreton emėrimin e ambasadorit nė Pishtinė

Shko poshtė

Super Vujanovic nuk dekreton emėrimin e ambasadorit nė Pishtinė

Mesazh nga GentleMan prej Fri Feb 05, 2010 12:12 pm

Presidenti malazez, Filip Vujanovic ka pėrsėritur qėndrimin se
nuk do tė nėnshkruajė dekretin pėr emėrimin e ambasadorit tė Malit tė
Zi nė Prishtinė derisa tė mos njihet minoriteti malazez nė Kosovė.

njė intervistė pėr TV e Malit tė Zi, Vujanovic ka vlerėsuar se ėshtė e
"pashembullt" qė nė Kosovė malazezėt nuk janė njohur me kushtetutė si
minoritet dhe se kjo ėshtė "nėnēmuese" pėr ta dhe pėr Malin e Zi.
Ndėrkaq reagimin e Beogradit ndaj vendosjes sė marrėdhėnieve
diplomatike tė Podgoricės me Prishtinėn, Vujanovic e ka quajtur
"emotiv". Sipas fjalėve tė tij, Serbia nuk duhet tė jetė tepėr e zėshme
as rreptė nė shprehjen e disa vendimeve tė saj, ndėrsa Mali i Zi nuk
duhet tė pėrjetojė negativisht atė reagim.
Presidenti malazez deklaratėn e patrikut serb Irinej, se malazezėt
dhe serbėt janė njė popull e ka cilėsuar negacion tė popullit malazez
dhe se kjo deklaratė ėshtė e "papritur dhe e pazakontė" nga njė dikush
prej tė cilit "priten mesazhe tė mira dhe tė buta

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi