Rogozin: Serbia nė NATO? Rusia njeh Kosovėn

Shko poshtė

Super Rogozin: Serbia nė NATO? Rusia njeh Kosovėn

Mesazh nga Zyma prej Sat Feb 06, 2010 6:46 pm


Moskė, 6 shkurt, NOA – Nėse Serbia pranon tė
hyjė nė NATO, atėherė edhe Rusia do ta rishqyrtojė qėndrimin e saj ndaj
pavarėsisė sė Kosovės. Me kėtė “kėrcėnim” diplomatik, pėrfaqėsuesi i pėrhershėm
rus nė Aleancėn Veriatlantike, Dmitrij Rogozin ka paralajėmruar Serbinė pėr
hapat e mundshme nė kuadrin e njė anėtarėsimi tė saj tė ardhshėm nė strukturat
e Bashkimit Evropian.
“Kosovėn nuk e kanė njohur tė gjitha vendet
anėtare tė NATO-s. Siē dihet, kėto janė Spanja, Rumania, Greqia dhe Sllovakia.
Por,edhe sipas tė drejtės ndėrkombėtare, edhe sipas statutit tė NATO-s, njė
situatė tillė ėshtė barrierė pėr hyrjen e Serbisė nė Aleancė. Pasi qėndrimi i
shumicės sė vendeve tė NATO-s nuk do tė ndryshojė, kjo do tė thotė se Aleanca
mund ta pranojė Serbinė nė radhėt e veta por vetėm me kufij tė rinj, pa Kosovėn”,
ka thėnė pėrfaqėsuesi rus lidhur me njė fakt tė tillė.

Duke shtuar se me pranimin e Serbisė nė NATO
“Rusia nuk do tė ketė argumente tė jetė serbe mė e madhe se vetė ajo”

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Rogozin: Serbia nė NATO? Rusia njeh Kosovėn

Mesazh nga GentleMan prej Sat Feb 06, 2010 7:14 pm

a politik t“madhe ka serbia me rusin be ktyne..
rusia po lidh kusht nese hyn ne nato ajo do t“na njeh pavarsin

kur“se serbia nuk e ben nje gje te tille lool

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Rogozin: Serbia nė NATO? Rusia njeh Kosovėn

Mesazh nga Zyma prej Sat Feb 06, 2010 7:20 pm

Rusia asht i intersuar ta integroj Serbin pastaj terhiqet
dhe kurr Kosven se njeh kjo eshte loje politike
mendon hajttt se nashti e hajn e kta

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Rogozin: Serbia nė NATO? Rusia njeh Kosovėn

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi