PS nuk heq dorė nga kushti pėr kutitė

Shko poshtė

Super PS nuk heq dorė nga kushti pėr kutitė

Mesazh nga nazzuu prej Sun Feb 07, 2010 8:35 am

Tiranė - Partia Socialiste ka njoftuar se paralelisht me tryezėn e negociatave po pėrgatitet edhe pėr protesta nė rast se bisedimet me koalicionin qeverisės nuk japin rezultat.

Partia Socialiste nė opozitė dhe Partia Demokratike nė qeveri janė shprehur tė gatshme pėr dialog tė ndėrmjetėsuar nga presidenti Bamir Topi pėr tejkalimin e krizės, por secila ka vendosur kushte pėr kėtė.

Njė prej kushteve tė opozitės ėshtė kėrkesa pėr hetimin e zgjedhjeve tė 28 qershorit, duke hapur kutitė e votimit.

“Nė rast se zgjedhjet nuk do tė hetohen, atėherė opozita do tė pėrshkallėzojė veprimet e saj, duke iu rikthyer protestave”, tha Rama.

Kreu i Partisė Socialiste njoftoi se tryeza e aleateve do tė zgjerohet me grupe tė tjera interesi pėr tė krijuar atė qė ai e quajti "Fronti pėr Shqipėrinė".

Ky ėshtė njė zhvillim i rėndėsishėm brenda opozitės qė synon bashkimin e tė gjitha partive tė saj si dhe grupimeve tė tjera tė shoqėrisė si ish-pronarėt, pensionistėt apo ish-ushtarakėt.
avatar
nazzuu
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 159
Aktiviteti :
1 / 1001 / 100

Registration date : 28/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi