Mitrovicė: Situata e sigurisė e qetė.

Shko poshtė

Super Mitrovicė: Situata e sigurisė e qetė.

Mesazh nga AmazinnG GirL prej Mon Feb 08, 2010 12:39 pm

Komiteti pėr Siguri i Kuvendit tė Komunės vlerėsoi se gjendja e sigurisė nė kėtė komunė gjatė dy javėve tė fundit ka qenė e qetė dhe pa incidente qė do tė ndikonin nė pėrkeqėsimin e gjendjes sė pėrgjithshme.
Me kėtė rast u tha se nė lagjet veriore ka pasur disa tė shtėna me armė zjarri, qė i kanė shqetėsuar qytetarėt, prandaj edhe ka kėrkuar nga organet kompetente pėr rend e siguri, qė tė jenė mė efikas nė kapjen e atyre qė fusin shqetėsim tek qytetarėt dhe mbledhjen e armėve pa leje tė organeve kompetente.
Pėrfaqėsuesit e policisė sė e kanė vlerėsuar tė qetė dhe stabile, pa incidente qė do tė ndikonin negativisht nė situatėn e pėrgjithshme.
Kapiteni Spahiu i ka njoftuar pjesėmarrėsit e takimit, se policia e Kosovės ka pas gjatė javės sė kaluar njė operacion tė suksesshėm, duke e ndėrpre kėshtu njė rrjet tė kontrabandimit me substanca narkotike. Ai tha se gjatė operacionit ėshtė sekuestruar njė sasi prej mbi 30 kilogramė marihuanė, afėr pesė kilogramė heroin dhe 10.000 euro, si dhe janė arrestuar tre persona.
Edhe pėrfaqėsuesit e KFOR-it dhe tė policisė sė EULEX-it, vlerėsuan se gjendja e pėrgjithshme nė Mitrovicė gjatė dy javėve tė fundit ka qenė e qetė dhe pa probleme tė theksuara.
avatar
AmazinnG GirL
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 4276
Mosha : 22
Viti: : 17/10/1995
Vendbanimi: : n'Kojshi :P
Aktiviteti :
50 / 10050 / 100

Registration date : 21/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi