Tirana pėrshėndet deklaratėn e GDN-sė pėr Kosovėn

Shko poshtė

Super Tirana pėrshėndet deklaratėn e GDN-sė pėr Kosovėn

Mesazh nga Zyma prej Wed Feb 10, 2010 7:38 pm


Tirana zyrtare ka pėrshėndetur deklaratėn e Vjenės tė Grupit
Drejtues Ndėrkombėtar pėr Kosovėn, dhe e konsideron atė si njė
mbėshtetje tė fuqishme pėr perspektivėn evropiane tė saj, si dhe njė
rikonfirmim tė pėrkushtimit pėr respektimin e plotė tė sovranitetit dhe
integritetit territorial tė Republikės sė Kosovės, kusht vendimtar pėr
stabilitetin rajonal e mė gjerė.
Duke ndarė tė njėjtin
vlerėsim pėr rėndėsinė e integrimit nė shoqėrinė dhe institucionet e
Kosovės tė tė gjitha komuniteteve, por nė mėnyrė tė veēantė atij serb,
Ministria e Punėve tė Jashtme tė Shqipėrisė, mbėshtet plotėsisht
angazhimin e autoriteteve vendore dhe atyre ndėrkombėtare pėr forcimin
e sundimit tė ligjit dhe tė rendit nė Veri tė Kosovės, si dhe pėr
sigurimin e kushteve mė tė mira tė jetesės pėr tė gjithė qytetarėt e
atjeshėm.
Ministria e Punėve tė Jashtme, duke u bashkuar me vlerėsimin e
Grupit Drejtues Ndėrkombėtar se bashkėpunimi rajonal ėshtė nė interesin
mė tė mirė tė Ballkanit Perėndimor dhe perspektives sė tij evropiane,
njėkohėsisht shpreh gatishmėrinė pėr tė bėrė tė gjitha pėrpjekjet e
duhura pėr tė siguruar pjesėmarrjen e Kosovės nė tė gjitha forumet dhe
projektet e bashkėpunimit rajonal.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi