Daci i ofron koalicion Sejdiut

Shko poshtė

Super Daci i ofron koalicion Sejdiut

Mesazh nga Zyma prej Thu Feb 11, 2010 6:12 pm

Nė njė konferencė pėr gazetarė, Daci theksoi se ky koalicion me partinė
nga e cila LDD-ja doli nė fund tė 2006-ės, do tė bėhej “duke respektuar
rrugėn e pėrbashkėt qė kemi pasur njė kohė tė gjatė”.

“LDD ka vlerėsuar se ėshtė koha qė tė ofrojė njė zgjidhje, njė
alternativė. Dhe sot njė nga alternativat e mundshme tė daljes nga
kriza e thelluar ėshtė qė kryetarit tė LDK-sė, Fatmir Sejdiut i kam
dėrguar njė letėr, ofertė pėr bashkėpunim, ofertė pėr njė koalicion
parazgjedhor, konform qėndrimeve tona reale dhe duke respektuar rrugėn
e pėrbashkėt qė kemi pasur njė kohė tė gjatė. Nuk kam dashur qė t’i
dėrgoj letėr publike, por i mbetet kryetarit tė LDK-sė tė vendosė se a
dėshiron ta bėjė publike a jo, ngase nga LDD e ka atė leje. LDD-ja nuk
e ka nė koncept tė luaj lojėra”, tha Daci, pėr gazetarėt.

Daci, nė kėtė konference pėr media, foli pėr zhvillimet aktuale
politike nė Kosovė, pėr pakėnaqėsitė e shprehura dhe protestat e
vazhdueshme tė punėtorisė sė Kosovės, nė veēanti tė gardianėve dhe
shėndetėsisė sė vendit, tė cilėt janė paraprijės tė protestave tė tjera
nga sindikatat tė ndryshme tė punėtorėve qė janė paralajmėruar.

“Qėllimi ėshtė qė LDD-ja dėshiron t’i ndajė preokupimet dhe brengosjen
e vet, me qytetarėt e Kosovės. Lirisht mundė tė themi, qė koalicioni
qeverisės PDK-LDK i ngjan njė koalicioni pėr interesa tė thjeshta
grupore dhe individuale, nė njė shtet tė vogėl dy milionė banorėsh, por
qė e stėrzgjat njė proces shumė tė lavdėruar zgjedhor pėr qeverisjen
lokale, i cili gati gjysmėviti do t’i marrė Kosovės, nė kohėn kur
sfidat qė paraqiten para Kosovės janė vėrtet tė mėdha, serioze dhe tė
rrezikshme. Pėr tėrė kėtė kohė, partitė nė koalicion nuk kanė pasur
qėllim mbarėvajtjen e shtetit, por pėrkundrazi secila ka shikuar se
ēfarė ti bėjė njėra tjetrės, deri nė momentet e gjakosjes sė partnerėve
pėr shtetin”, u shpreh kryetari i LDD-sė.

Daci u shpreh i brengosur me situatėn aktuale, duke theksuar se
“shtyllat kryesore tė shtetėsisė janė nė ngėrē, kur policia speciale e
Kosovės, si institucioni mė i besueshėm dhe qė e kemi vlerėsuar si mė
tė mirin institucion nė Kosovė, shpall padėgjueshmėri dhe proteston

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi