Hashim Thai: Krahasoni rrogat me ato t vitit 2007

Shko posht

Super Hashim Thai: Krahasoni rrogat me ato t vitit 2007

Mesazh nga Zyma prej Thu Feb 11, 2010 6:16 pm

Kryeministri Thai duke folur pr gjendjen sociale n vend tha
se duhet t merret parasysh niveli i pagave n sektor t ndryshm n
vitin 2007 dhe nivelin aktual i pagave gjat qeverisjes s tij.
...

Kryeministri i Republiks s Kosovs, Hashim Thai duke folur pr
gjendjen sociale n vend, pas krkesave t sindikatave pr ngritje t
pagave dhe prmirsimin e kushteve t puns, tha se duhet t merret
parasysh niveli i pagave n sektor t ndryshm.

Para deputetve t Kuvendit t Kosovs, kreu i ekzekutivit t Kosovs,
duke krahasuar pagat aktuale t profesorve, mjekve me vitin 2007, tha
se viti 2010 do t jet viti i vendimeve t rndsishme.

Ai tha se disa deputet t Kuvendit kan dal kundr Strategjis s
integrimit t veriut dhe kundr projekteve tjera t mdha t vendit,
ndrsa nj politik e till theksoi se do tiu kushtoj subjekteve
prkatse politike.

_________________
Ndonjher t mungon aq shum dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ndrrat vetm pr ta prqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi