Rriten mimet e nafts

Shko posht

Super Rriten mimet e nafts

Mesazh nga Zyma prej Thu Feb 11, 2010 6:22 pm

mimet e nafts jan rritur pr 2%, kryesisht pr shkak t
dollarit t dobt, fitimeve n Wall Street dhe dimrit t madh n pjesn
lindore t Shteteve t Bashkuara. Nafta e paprpunuar n bursn e Nju
Jorkut u tregtua pr 73.75 dollar pr nj fui.

Dollari psoi pak rnie nga raportet pr t ndihmuar ekonomin greke.
mimet e nafts kan tendenc t rritjes kur bie dollari, duke i br
prodhimet e nafts m t lira pr blersit q prdorin valuta tjera.
Dobsia e dollarit gjithashtu i inkurajon investitort q t bjn
investime m t prekshme, si p.sh. n metale t muara.

_________________
Ndonjher t mungon aq shum dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ndrrat vetm pr ta prqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi